В цьому списку представлено лауреатів Шевченківської премії в номінації «кіномистецтво».
Список лауреатів
Рік | Лауреат | Обґрунтування |
---|---|---|
1967 | Івченко Віктор Іларіонович | за художній кінофільм «Гадюка». |
1971 | Левада Олександр Степанович — автор сценарію Левчук Тимофій Васильович — режисер — постановник Гай Олександр Дмитрович — виконавець ролі М. М. Коцюбинського | за кінофільм («Родина Коцюбинських»). |
(1973) | Михайло Ткач (автор сценарію) (Олександр Косинов) (режисер) (Ігор Писанко) (оператор) | за повнометражний документальний фільм . |
(1975) | Бєляєв Володимир Павлович — автор сценарію Ісаков Валерій Трохимович — режисер-постановник Дворжецький Владислав Вацлавович — виконавець ролі Ярослава Гайдая Заклунна Валерія Гавриїлівна — виконавиця ролі Стефи (Щербаков Віктор Геннадійович) — виконавець ролі Буй-Тура | художній фільм («До останньої хвилини») Одеської кіностудії художніх фільмів |
(1977) | Биков Леонід Федорович — режисер-постановник і виконавець головних ролей | за фільми "В бій ідуть тільки «старики» і («Ати — бати, йшли солдати»). |
(1978) | Малишевський Ігор Юрійович — автор сценарію та дикторських текстів (Грабовський Ігор Авксентійович) — автор сценарію і режисер Шевченко Володимир Микитович — режисер | за кінотрилогію Української студії хронікально-документальних фільмів. |
(1979) | Денисенко Володимир Терентійович — автор сценарію і режисер | Художній фільм («Женці») Київської кіностудії художніх фільмів імені О. П. Довженка |
(1980) | Автори сценарію: (Барсук Володимир Олексійович) Путінцев Альберт Григорович Тихонов В'ячеслав Васильович — ведучий Оператори: Бузилевич Олександр Вікторович (Кущ Віктор Андрійович) | за публіцистичний документальний телевізійний фільм за книгою Л. І. Брежнєва «Відродження» студії «Укртелефільм». |
1982 | Мащенко Микола Павлович — режисер-постановник Харитонов Андрій Ігорович — виконавець ролі Овода Бондарчук Сергій Федорович — виконавець ролі кардинала Монтанеллі | за трисерійний художній телевізійний фільм («Овід») Київської ордена Леніна кіностудії художніх фільмів імені О. П. Довженка. |
1985 | Автори сценарію: Добродєєв Борис Тихонович (Шишлін Микола Володимирович) Режисер: (Ібаньєс-Фернандес Арнольдо) Оператор: Кукоренчук Володимир Вікторович | за повнометражний хронікально-документальний кінофільм «Тривожне небо Іспанії» Української студії хронікально-документальних фільмів. |
(1986) | (Сперкач Валентин Микитович) — автор сценаріїв і режисер Автори сценаріїв: (Комарницький Антон Аполлінарійович) (Сабельников Ігор Анатолійович) (Стаховський Юрій Васильович) — оператор Поклад Ігор Дмитрович — композитор | за повнометражні документальні фільми «Командарми індустрії», «Головуючий корпус», «Стратеги науки» Української студії хронікально-документальних фільмів. |
Бєліков Михайло Олександрович — автор сценаріїв і режисер-постановник (Трушковський Василь Тимофійович) — оператор-постановник Левченко Олексій Олексійович — художник — постановник | за фільми: («Ніч коротка»), Київської кіностудії художніх фільмів імені О. П. Довженка. | |
(1987) | Дяченко Сергій Сергійович — автор сценарію Борсюк Анатолій Давидович — режисер (Фролов Олександр Іванович) — оператор | за повнометражний науково-популярний фільм Київської кіностудії науково-популярних фільмів. |
(1988) | Миколайчук Іван Васильович — кіноактор, режисер, постановник, кінодраматург (посмертно) | за створення різнопланових національних образів у фільмах («Сон»), «Тіні забутих предків», «Бур'ян», «Комісари», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавилон XX», («Така пізня, така тепла осінь»). |
(1989) | Автори сценарію: Мужук Леонід Петрович (Салганик Хем Єлізарович) Режисер: Кобрин Ігор Дмитрович Оператор: (Бордаков Юрій Вікторович) | за кінотрилогію студії «Укртелефільм». |
1991 | Автори сценарію: Костенко Володимир Семенович (посмертно) Шудря Микола Архипович Сергієнко Роллан Петрович — режисер Коваль Олександр Іванович — оператор | за документальні фільми «Відкрий себе», , Української студії хронікально-документальних фільмів |
Параджанов Сергій Йосипович (посмертно) — режисер-постановник Іллєнко Юрій Герасимович — оператор Кадочникова Лариса Валентинівна — виконавиця ролі Марічки Якутович Георгій В'ячеславович — художник | за художній фільм «Тіні забутих предків» Київської кіностудії художніх фільмів імені О. П. Довженка (Виконавець ролі Івана Миколайчук Іван Васильович удостоєний цієї премії раніше) | |
(1993) | Муратова Кіра Георгіївна — режисер-постановник | за видатний внесок в українське та світове кіномистецтво |
(Карась Анатолій Андрійович) (Шкурин Віктор Георгійович) — автори сценарію і режисери Кріпченко Віктор Іванович Кріпченко Віктор Іванович — головний оператор | за документальну кінодилогію «Липневі грози» («Страйк», «Викид») Української студії хронікально-документальних фільмів | |
(1996) | Бійма Олег Іванович — режисер-постановник (Зоценко Лесь Миколайович) — оператор-постановник (Гронський Володимир Петрович) — композитор Актори: Сумська Ольга В'ячеславівна Хостікоєв Анатолій Георгійович Дехтярьова Зінаїда Миколаївна (Богданович Олексій Володимирович) | за серіали художніх телевізійних фільмів («Пастка») і «Злочин з багатьма невідомими» студії «Укртелефільм» |
(1997) | Осика Леонід Михайлович — режисер-постановник | за художні фільми («Камінний хрест»), (Захар Беркут), («Подарунок на іменини»), «Гетьманські клейноди» |
2000 | Калюта Вілен Олександрович — кінооператор- (посмертно) | за кінооператорські роботи останніх років |
(2002) | (Микульський Аркадій Миколайович) — кінорежисер Череватенко Леонід Васильович — кінодраматург | за документальну кінотрилогію |
2004 | (Буковський Сергій Анатолійович) — кінорежисер | за документальний телесеріал («Війна. Український рахунок») |
2008 | (Ткачук Михайло Петрович) — кінорежисер | за документальний серіал («Загадка Норильського повстання») (про опір українських політв'язнів у таборах Гулагу) |
2016 | Сенцов Олег Геннадійович, режисер | за художні фільми «Гамер» і «Носоріг» |
(2017) | Коваль Степан Миколайович, режисер анімаційного кіно | за мультиплікаційний цикл («Моя країна — Україна»), створення оригінальної пластичної кіномови і вагомий внесок в українську та європейську анімацію |
(2018) | Тихий Володимир Вікторович, режисер(Пілунський Ярослав Леонідович), операторСтеценко Сергій Олександрович, оператор(Грузінов Юрій Георгійович), оператор, громадянин Російської Федерації | за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року |
(2019) | Бондарчук Роман Леонідович, режисер | за повнометражний ігровий фільм «Вулкан» |
Примітки
- у списку лауреатів відсутній
- У номінації
Джерела
Вікіпедія, Українська, Україна, книга, книги, бібліотека, стаття, читати, завантажити, безкоштовно, безкоштовно завантажити, mp3, відео, mp4, 3gp, jpg, jpeg, gif, png, малюнок, музика, пісня, фільм, книга, гра, ігри, мобільний, телефон, android, ios, apple, мобільний телефон, samsung, iphone, xiomi, xiaomi, redmi, honor, oppo, nokia, sonya, mi, ПК, web, Інтернет