Молодіжний чемпіонат світу з хокею із шайбою 1983 (англ. 1983 World Junior Ice Hockey Championships) — 7-ий офіційній чемпіонат світу з хокею серед молодіжних команд, який відбувався у СРСР з 26 грудня 1982 року по 4 січня 1983 року.
Молодіжний чемпіонат світу з хокею із шайбою 1983 | ||
1983 World Junior Ice Hockey Championships | ||
Загальні відомості | ||
---|---|---|
Країна проведення: | СРСР | |
Час проведення: | 26 грудня 1982 - 4 січня 1983 | |
Кількість команд: | 8 | |
Міста проведення: | Ленінград | |
Призери | ||
Переможець: | СРСР (5-й титул) | |
Друге місце: | Чехословаччина | |
Третє місце: | Канада | |
Статистика турніру | ||
Зіграно матчів: | 28 | |
Закинуто голів: | 257 (9.18 за гру) | |
Бомбардир: | Владімір Ружичка (20 очок) | |
← 1982 1984 → |
Звання чемпіона світу розігрували вісім збірних за круговою системою.
Група А
Підсумкова таблиця
М | Збірна | І | В | П | Н | ШЗ | ШП | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
СРСР | 7 | 7 | 0 | 0 | 50 | 15 | 14 | |
Чехословаччина | 7 | 5 | 1 | 1 | 43 | 22 | 11 | |
Канада | 7 | 4 | 2 | 1 | 39 | 24 | 9 | |
4 | Швеція | 7 | 4 | 3 | 0 | 35 | 23 | 8 |
5 | США | 7 | 3 | 4 | 0 | 28 | 29 | 6 |
6 | Фінляндія | 7 | 3 | 4 | 0 | 35 | 29 | 6 |
7 | ФРН | 7 | 1 | 6 | 0 | 14 | 46 | 2 |
8 | Норвегія | 7 | 0 | 7 | 0 | 13 | 69 | 0 |
Результати
26 грудня, 1982 | |||
Канада
| 4 – 0 | ФРН | Ленінград |
---|---|---|---|
26 грудня, 1982 | |||
СРСР
| 10 – 1 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
26 грудня, 1982 | |||
Швеція | 4 – 6 | Фінляндія | Ленінград |
---|---|---|---|
26 грудня, 1982 | |||
Чехословаччина
| 6 – 4 | США | Ленінград |
---|---|---|---|
27 грудня, 1982 | |||
Канада
| 4 – 2 | США | Ленінград |
---|---|---|---|
27 грудня, 1982 | |||
СРСР
| 4 – 3 | Чехословаччина | Ленінград |
---|---|---|---|
27 грудня, 1982 | |||
Швеція
| 4 – 3 | ФРН | Ленінград |
---|---|---|---|
27 грудня, 1982 | |||
Фінляндія
| 10 – 2 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
29 грудня, 1982 | |||
Канада
| 6 – 3 | Фінляндія | Ленінград |
---|---|---|---|
29 грудня, 1982 | |||
СРСР
| 12 – 2 | ФРН | Ленінград |
---|---|---|---|
29 грудня, 1982 | |||
Чехословаччина
| 9 – 2 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
29 грудня, 1982 | |||
США | 1 – 4 | Швеція | Ленінград |
---|---|---|---|
30 грудня, 1982 | |||
СРСР
| 7 – 3 | Канада | Ленінград |
---|---|---|---|
30 грудня, 1982 | |||
Чехословаччина
| 4 – 2 | Швеція | Ленінград |
---|---|---|---|
30 грудня, 1982 | |||
ФРН
| 4 - 2 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
30 грудня, 1982 | |||
Фінляндія | 2 – 4 | США | Ленінград |
---|---|---|---|
1 січня, 1983 | |||
Чехословаччина | 7 – 7 | Канада | Ленінград |
---|---|---|---|
1 січня, 1983 | |||
Фінляндія
| 9 – 1 | ФРН | Ленінград |
---|---|---|---|
1 січня, 1983 | |||
Швеція
| 15 – 3 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
1 січня, 1983 | |||
СРСР
| 5 – 3 | США | Ленінград |
---|---|---|---|
2 січня, 1983 | |||
Швеція
| 5 – 2 | Канада | Ленінград |
---|---|---|---|
2 січня, 1983 | |||
СРСР
| 7 – 2 | Фінляндія | Ленінград |
---|---|---|---|
2 січня, 1983 | |||
Чехословаччина
| 9 – 0 | ФРН | Ленінград |
---|---|---|---|
2 січня, 1983 | |||
США
| 8 – 3 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
4 січня, 1983 | |||
Канада
| 13 – 0 | Норвегія | Ленінград |
---|---|---|---|
4 січня, 1983 | |||
СРСР
| 5 – 1 | Швеція | Ленінград |
---|---|---|---|
4 січня, 1983 | |||
Чехословаччина
| 5 – 3 | Фінляндія | Ленінград |
---|---|---|---|
4 січня, 1983 | |||
США
| 6 – 5 | ФРН | Ленінград |
---|---|---|---|
Бомбардири
М | Гравець | Збірна | Г | П | О |
---|---|---|---|---|---|
1 | Владімір Ружичка | Чехословаччина | 12 | 8 | 20 |
2 | Герман Волгін | СРСР | 11 | 3 | 14 |
3 | Томас Сандстрем | Швеція | 9 | 3 | 12 |
4 | Олег Старков | СРСР | 6 | 6 | 12 |
5 | Дейв Андрейчук | Канада | 6 | 5 | 11 |
6 | Сергій Харін | СРСР | 8 | 2 | 10 |
7 | Ялі Ваглштен | Фінляндія | 7 | 3 | 10 |
8 | Маріо Лем'є | Канада | 5 | 5 | 10 |
9 | Леонід Трухно | СРСР | 4 | 6 | 10 |
10 | Петр Кліма | Чехословаччина | 4 | 4 | 8 |
Нагороди
- Найкращі гравці, обрані дирекцією ІІХФ
- Найкращий воротар: Домінік Гашек
- Найкращий захисник: Ілля Бякін
- Найкращий нападник: Томас Сандстрем
- Команда усіх зірок, обрана ЗМІ
- Воротар: Матті Раутіанен
- Захисники: Сімо Саарінен — Ілля Бякін
- Нападники: Томас Сандстрем — Владімір Ружичка — Герман Волгін
Переможці
Склад збірної СРСР:
- воротарі — Андрій Карпін («Динамо» Москва), («Спартак» Москва);
- захисники — Ілля Бякін, , [en] («Автомобіліст»), Валерій Ширяєв («Сокіл»), [ru] (ЦСКА), («Динамо» Рига), [ru] («Спартак» Москва);
- нападники — [ru] («Динамо» Рига), [ru], («Автомобіліст»), Сергій Харін, , Сергій Нємчинов, Сергій Пряхін («Крила Рад»), Ігор Болдін («Спартак» Москва), [ru], Олександр Черних («Хімік»), [ru] («Кристал» Саратов).
- Тренери — [ru], Ігор Тузик.
Група В
Матчі відбулись 14-20 березня у Англеті (Франція).
Попередній раунд
- Група А
Збірна | І | В | П | Н | ШЗ | ШП | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Японія | 3 | 2 | 1 | 0 | 22 | 10 | 4 |
Австрія | 3 | 2 | 1 | 0 | 18 | 13 | 4 |
Нідерланди | 3 | 2 | 1 | 0 | 20 | 18 | 4 |
Італія | 3 | 0 | 3 | 0 | 11 | 30 | 0 |
Австрія
| 8 – 4 | Нідерланди | |
---|---|---|---|
Японія
| 12 – 2 | Італія | |
---|---|---|---|
Японія | 4 – 5 | Нідерланди | |
---|---|---|---|
Італія | 3 – 7 | Австрія | |
---|---|---|---|
Австрія | 3 – 6 | Японія | |
---|---|---|---|
Нідерланди
| 11 – 6 | Італія | |
---|---|---|---|
- Група В
Збірна | І | В | П | Н | ШЗ | ШП | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Швейцарія | 3 | 3 | 0 | 0 | 22 | 8 | 6 |
Польща | 3 | 2 | 1 | 0 | 18 | 11 | 4 |
Франція | 3 | 1 | 2 | 0 | 19 | 15 | 2 |
Данія | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 31 | 0 |
Швейцарія
| 6 – 2 | Польща | |
---|---|---|---|
Франція
| 11 – 3 | Данія | |
---|---|---|---|
Данія | 2 – 10 | Польща | |
---|---|---|---|
Франція | 5 – 6 | Швейцарія | |
---|---|---|---|
Швейцарія
| 10 – 1 | Данія | |
---|---|---|---|
Франція | 3 – 6 | Польща | |
---|---|---|---|
Кваліфікація до Групи А
Результати попереднього раунду між командами зберігались.
Збірна | І | В | П | Н | ШЗ | ШП | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Швейцарія | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 8 | 4 |
Японія | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 9 | 4 |
Польща | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 12 | 4 |
Австрія | 3 | 0 | 3 | 0 | 8 | 18 | 0 |
Швейцарія вийшла до Групи А чемпіонату 1984.
Японія | 3 – 5 | Польща | |
---|---|---|---|
Швейцарія
| 6 – 2 | Австрія | |
---|---|---|---|
Польща
| 6 – 3 | Австрія | |
---|---|---|---|
Швейцарія | 1 – 4 | Японія | |
---|---|---|---|
Втішний раунд
Результати попереднього раунду між командами зберігались.
Збірна | І | В | П | Н | ШЗ | ШП | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Франція | 3 | 2 | 0 | 1 | 24 | 9 | 5 |
Нідерланди | 3 | 1 | 1 | 1 | 20 | 22 | 3 |
Данія | 3 | 1 | 1 | 1 | 14 | 21 | 3 |
Італія | 3 | 0 | 2 | 1 | 13 | 19 | 1 |
Італія вибула до Групи С.
Нідерланди | 6 – 6 | Данія | |
---|---|---|---|
Франція | 3 – 3 | Італія | |
---|---|---|---|
Данія
| 5 – 4 | Італія | |
---|---|---|---|
Франція
| 10 – 3 | Нідерланди | |
---|---|---|---|
Група С
Матчі пройшли у Бухаресті (Румунія) 3-9 березня.
Збірна | І | В | П | Н | ШЗ | ШП | О |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Румунія | 6 | 6 | 0 | 0 | 49 | 9 | 12 |
Болгарія | 6 | 3 | 3 | 0 | 16 | 19 | 6 |
Угорщина | 6 | 3 | 3 | 0 | 21 | 30 | 6 |
Австралія | 6 | 0 | 6 | 0 | 12 | 40 | 0 |
Румунія вийшла до Групи В чемпіонату 1984.
Угорщина
| 3 – 1 | Болгарія | |
---|---|---|---|
Румунія
| 10 – 2 | Австралія | |
---|---|---|---|
Австралія | 1 – 3 | Болгарія | |
---|---|---|---|
Румунія
| 9 – 3 | Угорщина | |
---|---|---|---|
Угорщина
| 7 – 5 | Австралія | |
---|---|---|---|
Румунія
| 4 – 1 | Болгарія | |
---|---|---|---|
Болгарія
| 4 – 2 | Угорщина | |
---|---|---|---|
Румунія
| 10 – 1 | Австралія | |
---|---|---|---|
Болгарія
| 4 – 0 | Австралія | |
---|---|---|---|
Румунія
| 8 – 0 | Угорщина | |
---|---|---|---|
Австралія | 3 – 6 | Угорщина | |
---|---|---|---|
Румунія
| 8 – 2 | Болгарія | |
---|---|---|---|
Примітки
- (російська) . Хроника хоккея. От лорда Стэнли до наших дней. Архів оригіналу за 23 грудня 2019. Процитовано 5 січня 2020.
Посилання
- Архів [ 28 квітня 2015 у Wayback Machine.] (фр.)
- (англ.)
- Історія молодіжних чемпіонатів світу з хокею з шайбою [ 12 травня 2019 у Wayback Machine.] (рос.)
- Бомбардири [ 24 жовтня 2014 у Wayback Machine.] (рос.)
- Команда усіх зірок [ 7 січня 2011 у Wayback Machine.] (рос.)
Вікіпедія, Українська, Україна, книга, книги, бібліотека, стаття, читати, завантажити, безкоштовно, безкоштовно завантажити, mp3, відео, mp4, 3gp, jpg, jpeg, gif, png, малюнок, музика, пісня, фільм, книга, гра, ігри, мобільний, телефон, android, ios, apple, мобільний телефон, samsung, iphone, xiomi, xiaomi, redmi, honor, oppo, nokia, sonya, mi, ПК, web, Інтернет
Molodizhnij chempionat svitu z hokeyu iz shajboyu 1983 angl 1983 World Junior Ice Hockey Championships 7 ij oficijnij chempionat svitu z hokeyu sered molodizhnih komand yakij vidbuvavsya u SRSR z 26 grudnya 1982 roku po 4 sichnya 1983 roku Molodizhnij chempionat svitu z hokeyu iz shajboyu 19831983 World Junior Ice Hockey ChampionshipsZagalni vidomostiKrayina provedennya SRSRChas provedennya 26 grudnya 1982 4 sichnya 1983Kilkist komand 8Mista provedennya LeningradPrizeriPeremozhec SRSR 5 j titul Druge misce ChehoslovachchinaTretye misce KanadaStatistika turniruZigrano matchiv 28Zakinuto goliv 257 9 18 za gru Bombardir Vladimir Ruzhichka 20 ochok 1982 1984 Zvannya chempiona svitu rozigruvali visim zbirnih za krugovoyu sistemoyu Grupa APidsumkova tablicya M Zbirna I V P N ShZ ShP O01 SRSR 7 7 0 0 50 15 1402 Chehoslovachchina 7 5 1 1 43 22 113 Kanada 7 4 2 1 39 24 94 Shveciya 7 4 3 0 35 23 85 SShA 7 3 4 0 28 29 66 Finlyandiya 7 3 4 0 35 29 67 FRN 7 1 6 0 14 46 28 Norvegiya 7 0 7 0 13 69 0Rezultati 26 grudnya 1982Kanada 4 0 FRN Leningrad26 grudnya 1982SRSR 10 1 Norvegiya Leningrad26 grudnya 1982Shveciya 4 6 Finlyandiya Leningrad26 grudnya 1982Chehoslovachchina 6 4 SShA Leningrad27 grudnya 1982Kanada 4 2 SShA Leningrad27 grudnya 1982SRSR 4 3 Chehoslovachchina Leningrad27 grudnya 1982Shveciya 4 3 FRN Leningrad27 grudnya 1982Finlyandiya 10 2 Norvegiya Leningrad29 grudnya 1982Kanada 6 3 Finlyandiya Leningrad29 grudnya 1982SRSR 12 2 FRN Leningrad29 grudnya 1982Chehoslovachchina 9 2 Norvegiya Leningrad29 grudnya 1982SShA 1 4 Shveciya Leningrad30 grudnya 1982SRSR 7 3 Kanada Leningrad30 grudnya 1982Chehoslovachchina 4 2 Shveciya Leningrad30 grudnya 1982FRN 4 2 Norvegiya Leningrad30 grudnya 1982Finlyandiya 2 4 SShA Leningrad1 sichnya 1983Chehoslovachchina 7 7 Kanada Leningrad1 sichnya 1983Finlyandiya 9 1 FRN Leningrad1 sichnya 1983Shveciya 15 3 Norvegiya Leningrad1 sichnya 1983SRSR 5 3 SShA Leningrad2 sichnya 1983Shveciya 5 2 Kanada Leningrad2 sichnya 1983SRSR 7 2 Finlyandiya Leningrad2 sichnya 1983Chehoslovachchina 9 0 FRN Leningrad2 sichnya 1983SShA 8 3 Norvegiya Leningrad4 sichnya 1983Kanada 13 0 Norvegiya Leningrad4 sichnya 1983SRSR 5 1 Shveciya Leningrad4 sichnya 1983Chehoslovachchina 5 3 Finlyandiya Leningrad4 sichnya 1983SShA 6 5 FRN LeningradBombardiri M Gravec Zbirna G P O1 Vladimir Ruzhichka Chehoslovachchina 12 8 202 German Volgin SRSR 11 3 143 Tomas Sandstrem Shveciya 9 3 124 Oleg Starkov SRSR 6 6 125 Dejv Andrejchuk Kanada 6 5 116 Sergij Harin SRSR 8 2 107 Yali Vaglshten Finlyandiya 7 3 108 Mario Lem ye Kanada 5 5 109 Leonid Truhno SRSR 4 6 1010 Petr Klima Chehoslovachchina 4 4 8Nagorodi Najkrashi gravci obrani direkciyeyu IIHFNajkrashij vorotar Dominik Gashek Najkrashij zahisnik Illya Byakin Najkrashij napadnik Tomas SandstremKomanda usih zirok obrana ZMIVorotar Matti Rautianen Zahisniki Simo Saarinen Illya Byakin Napadniki Tomas Sandstrem Vladimir Ruzhichka German VolginPeremozhciSklad zbirnoyi SRSR vorotari Andrij Karpin Dinamo Moskva Spartak Moskva zahisniki Illya Byakin en Avtomobilist Valerij Shiryayev Sokil ru CSKA Dinamo Riga ru Spartak Moskva napadniki ru Dinamo Riga ru Avtomobilist Sergij Harin Sergij Nyemchinov Sergij Pryahin Krila Rad Igor Boldin Spartak Moskva ru Oleksandr Chernih Himik ru Kristal Saratov Treneri ru Igor Tuzik Grupa VMatchi vidbulis 14 20 bereznya u Angleti Franciya Poperednij raund Grupa AZbirna I V P N ShZ ShP O Yaponiya 3 2 1 0 22 10 4 Avstriya 3 2 1 0 18 13 4 Niderlandi 3 2 1 0 20 18 4 Italiya 3 0 3 0 11 30 0Avstriya 8 4 NiderlandiYaponiya 12 2 ItaliyaYaponiya 4 5 NiderlandiItaliya 3 7 AvstriyaAvstriya 3 6 YaponiyaNiderlandi 11 6 ItaliyaGrupa VZbirna I V P N ShZ ShP O Shvejcariya 3 3 0 0 22 8 6 Polsha 3 2 1 0 18 11 4 Franciya 3 1 2 0 19 15 2 Daniya 3 0 3 0 6 31 0Shvejcariya 6 2 PolshaFranciya 11 3 DaniyaDaniya 2 10 PolshaFranciya 5 6 ShvejcariyaShvejcariya 10 1 DaniyaFranciya 3 6 PolshaKvalifikaciya do Grupi A Rezultati poperednogo raundu mizh komandami zberigalis Zbirna I V P N ShZ ShP O Shvejcariya 3 2 1 0 13 8 4 Yaponiya 3 2 1 0 13 9 4 Polsha 3 2 1 0 13 12 4 Avstriya 3 0 3 0 8 18 0 Shvejcariya vijshla do Grupi A chempionatu 1984 Yaponiya 3 5 PolshaShvejcariya 6 2 AvstriyaPolsha 6 3 AvstriyaShvejcariya 1 4 YaponiyaVtishnij raund Rezultati poperednogo raundu mizh komandami zberigalis Zbirna I V P N ShZ ShP O Franciya 3 2 0 1 24 9 5 Niderlandi 3 1 1 1 20 22 3 Daniya 3 1 1 1 14 21 3 Italiya 3 0 2 1 13 19 1 Italiya vibula do Grupi S Niderlandi 6 6 DaniyaFranciya 3 3 ItaliyaDaniya 5 4 ItaliyaFranciya 10 3 NiderlandiGrupa SMatchi projshli u Buharesti Rumuniya 3 9 bereznya Zbirna I V P N ShZ ShP O Rumuniya 6 6 0 0 49 9 12 Bolgariya 6 3 3 0 16 19 6 Ugorshina 6 3 3 0 21 30 6 Avstraliya 6 0 6 0 12 40 0 Rumuniya vijshla do Grupi V chempionatu 1984 Ugorshina 3 1 BolgariyaRumuniya 10 2 AvstraliyaAvstraliya 1 3 BolgariyaRumuniya 9 3 UgorshinaUgorshina 7 5 AvstraliyaRumuniya 4 1 BolgariyaBolgariya 4 2 UgorshinaRumuniya 10 1 AvstraliyaBolgariya 4 0 AvstraliyaRumuniya 8 0 UgorshinaAvstraliya 3 6 UgorshinaRumuniya 8 2 BolgariyaPrimitki rosijska Hronika hokkeya Ot lorda Stenli do nashih dnej Arhiv originalu za 23 grudnya 2019 Procitovano 5 sichnya 2020 PosilannyaArhiv 28 kvitnya 2015 u Wayback Machine fr angl Istoriya molodizhnih chempionativ svitu z hokeyu z shajboyu 12 travnya 2019 u Wayback Machine ros Bombardiri 24 zhovtnya 2014 u Wayback Machine ros Komanda usih zirok 7 sichnya 2011 u Wayback Machine ros