Змагання з ковзанярського спорту на зимових Олімпійських іграх 2022 тривали з 5 до 19 лютого 2022 року на Національному ковзанярському стадіоні в Пекіні (Китай). Розіграно 14 комплектів нагород (по 7 серед чоловіків та жінок).
Ковзанярський спорт на XXIV Зимових Олімпійських іграх | ||||||||||
Місце проведення | Національний ковзанярський стадіон | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Дати | 5–19 лютого 2022 | |||||||||
Кількість дисциплін | 14 (7 чоловіки, 7 жінки) | |||||||||
Учасників | 28 | |||||||||
Призери | ||||||||||
| ||||||||||
← 2018 | 2026 → |
Ковзанярський спорт на зимових Олімпійських іграх 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
500 м | чоловіки | жінки | ||
1000 м | чоловіки | жінки | ||
1500 м | чоловіки | жінки | ||
3000 м | жінки | |||
5000 м | чоловіки | жінки | ||
10000 м | чоловіки | |||
Мас-старт | чоловіки | жінки | ||
Командні перегони | чоловіки | жінки | ||
Кваліфікація |
Кваліфікація
У рамках програми Міжнародного олімпійського комітету, спрямованої на гендерну рівність, на турнір з ковзанярського спорту виділено однакову кількість квот для чоловіків та жінок (по 83 квоти). Порівняно із зимовими Олімпійськими іграми 2018 року скоротили кількість місць у змаганнях серед чоловіків, на 17 місць, водночас серед жінок кількість місць збільшили на 3. Загальна кількість спортсменів кожної статі для національного олімпійського комітету (НОК) не має перевищувати 16 (по 8 чоловіків та жінок). Розподіл квот відбудеться за підсумками чотирьох етапів . У кожній дисципліні НОК можуть представляти щонайбільше три спортсмени, за винятком 5000 м (серед жінок), 10 000 м і мас-старту, в яких можуть взяти участь не більш як два спортсмени від одного НОК.
Розклад
Вказано місцевий час ()
День | Дата | Час | Дисципліна |
---|---|---|---|
День 1 | Субота, 5 лютого | 16:30-17:51 | 3000 метрів (жінки) |
День 2 | Неділя, 6 лютого | 16:30-18:15 | 5000 метрів (чоловіки) |
День 3 | Понеділок, 7 лютого | 16:30-17:50 | 1500 метрів (жінки) |
День 4 | Вівторок, 8 лютого | 18:30-19:50 | 1500 метрів (чоловіки) |
День 6 | Четвер, 10 лютого | 20:00-21:16 | 5000 метрів (жінки) |
День 7 | П'ятниця, 11 лютого | 16:00–17:55 | 10 000 метрів (чоловіки) |
День 8 | Субота, 12 Лютого | 16:00-17:34 | Перегони переслідування (жінки) |
500 метрів (чоловіки) | |||
День 9 | Неділя, 13 лютого | 21:00-22:37 | Перегони переслідування (чоловіки) |
500 метрів (жінки) | |||
День 11 | Вівторок, 15 Лютого | 14:30-16:53 | Перегони переслідування (чоловіки) |
Перегони переслідування (жінки) | |||
День 13 | Четвер, 17 лютого | 16:30-17:42 | 1000 метрів (жінки) |
День 14 | П'ятниця, 18 лютого | 16:30-17:40 | 1000 метрів (чоловіки) |
День 15 | Субота, 19 лютого | 15:00–17:15 | Мас-старт (чоловіки) |
Мас-старт (жінки) |
Чемпіони та призери
Таблиця медалей
* Країна-господарка ( Китай)
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | Нідерланди | 6 | 4 | 2 | 12 |
2 | Швеція | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Канада | 1 | 3 | 1 | 5 |
Японія | 1 | 3 | 1 | 5 | |
5 | Норвегія | 1 | 0 | 2 | 3 |
США | 1 | 0 | 2 | 3 | |
7 | Бельгія | 1 | 0 | 0 | 1 |
Китай* | 1 | 0 | 0 | 1 | |
9 | Південна Корея | 0 | 2 | 2 | 4 |
10 | Італія | 0 | 1 | 2 | 3 |
11 | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12 | Чехія | 0 | 0 | 1 | 1 |
Загалом (12 збірні) | 14 | 14 | 14 | 42 |
Чоловіки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 метрів | Гао Тін'юй Китай | 34.32 | Чха Мін Гю Південна Корея | 34.39 | Ватару Морісіґе Японія | 34.50 |
1000 метрів | Томас Крол Нідерланди | 1:07.92 | Лоран Дюбрей Канада | 1:08.32 | Говард Гольмефйорд Лорентцен Норвегія | 1:08.48 |
1500 метрів | К'єлд Нойс Нідерланди | 1:43.21 | Томас Крол Нідерланди | 1:43.55 | Кім Мін Сок Південна Корея | 1:44.24 |
5000 метрів | Нільс ван дер Пул Швеція | 6:08.84 | Патрік Руст Нідерланди | 6:09.31 | Галлґейр Енґебротен Норвегія | 6:09.88 |
10000 метрів | Нільс ван дер Пул Швеція | 12:30.74 , | Патрік Руст Нідерланди | 12:44.59 | Давіде Гьотто Італія | 12:45.98 |
Масстарт | Барт Свінгс Бельгія | 63 points | Чон Чхе Вон Південна Корея | 40 points | Лі Син Хун Південна Корея | 20 points |
Командні перегони переслідування | Норвегія Галлґейр Енґебротен Педер Конґшеуґ Сверре Лунде Педерсен | 3:38.07 | Олімпійський комітет Росії Сергій Трофімов Руслан Захаров | 3:40.46 | США Кейсі Доусон Емері Леман Джой Мантія Ітен Сеп'юран | 3:38.81 |
Жінки
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 метрів | Ерін Джексон США | 37.04 | Міхо Такаґі Японія | 37.12 | Ангеліна Голікова Олімпійський комітет Росії | 37.21 |
1000 метрів | Міхо Такаґі Японія | 1.13.19 | Ютта Лердам Нідерланди | 1.13.83 | Бріттані Боу США | 1.14.61 |
1500 метрів | Ірен Вюст Нідерланди | 1:53.28 | Міхо Такаґі Японія | 1:53.72 | Антуанетте де Йонг Нідерланди | 1:54.82 |
3000 метрів | Ірене Схаутен Нідерланди | 3:56.93 | Франческа Лоллобриджида Італія | 3:58.06 | Ізабель Вайдеман Канада | 3:58.64 |
5000 метрів | Ірене Схаутен Нідерланди | 6:43.51 | Ізабель Вайдеман Канада | 6:48.18 | Мартіна Сабликова Чехія | 6:50.09 |
Масстарт | Ірене Схаутен Нідерланди | 60 points | Івані Блонден Канада | 40 points | Франческа Лоллобриджида Італія | 20 points |
Командні перегони переслідування | Канада Івані Блонден Валері Мальте Ізабель Вайдеман | 2:53.44 | Японія Аяно Сато Міхо Такаґі Нана Такаґі | 3:04.47 | Нідерланди Марейке Ґруневауд Ірене Схаутен Ірен Вюст Антуанетте де Йонг[a] | 2:56.86 |
a Ковзанярі та ковзанярки, що не взяли участь у заїздах за медалі, але здобули їх завдяки участі в попередніх раундах.
Примітки
- . Міжнародний олімпійський комітет. 31 липня 2021. Архів оригіналу за 22 Січня 2022. Процитовано 27 вересня 2021.
- (PDF). www.olympic.org. міжнародний олімпійський комітет. Архів оригіналу (PDF) за 14 Січня 2022. Процитовано 5 вересня 2021.
- . Міжнародний союз ковзанярів. Архів оригіналу за 24 Січня 2022. Процитовано 30 вересня 2021.
- (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 17 Жовтня 2021. Процитовано 13 травня 2021.
- У заїзді за бронзові медалі замість Сеп'юрана взяв участь Мантія
Посилання
- Ковзанярський спорт [ 21 Січня 2022 у Wayback Machine.] на офіційному сайті зимових Олімпійських ігор(англ.)(фр.)(кит.)
- Олімпійський турнір [ 7 Січня 2022 у Wayback Machine.] на офіційному сайті Міжнародного союзу ковзанярів (ISU)(англ.)
Примітки
Вікіпедія, Українська, Україна, книга, книги, бібліотека, стаття, читати, завантажити, безкоштовно, безкоштовно завантажити, mp3, відео, mp4, 3gp, jpg, jpeg, gif, png, малюнок, музика, пісня, фільм, книга, гра, ігри, мобільний, телефон, android, ios, apple, мобільний телефон, samsung, iphone, xiomi, xiaomi, redmi, honor, oppo, nokia, sonya, mi, ПК, web, Інтернет
Zmagannya z kovzanyarskogo sportu na zimovih Olimpijskih igrah 2022 trivali z 5 do 19 lyutogo 2022 roku na Nacionalnomu kovzanyarskomu stadioni v Pekini Kitaj Rozigrano 14 komplektiv nagorod po 7 sered cholovikiv ta zhinok Kovzanyarskij sport na XXIV Zimovih Olimpijskih igrahMisce provedennyaNacionalnij kovzanyarskij stadionDati5 19 lyutogo 2022Kilkist disciplin14 7 choloviki 7 zhinki Uchasnikiv28Prizeri Irene Shauten Niderlandi Ivani Blonden Kanada Francheska Lollobridzhida Italiya 20182026 Kovzanyarskij sport na zimovih Olimpijskih igrah 2022500 m choloviki zhinki1000 m choloviki zhinki1500 m choloviki zhinki3000 m zhinki5000 m choloviki zhinki10000 m cholovikiMas start choloviki zhinkiKomandni peregoni choloviki zhinkiKvalifikaciyaKvalifikaciyaDokladnishe Kovzanyarskij sport na zimovih Olimpijskih igrah 2022 kvalifikaciya U ramkah programi Mizhnarodnogo olimpijskogo komitetu spryamovanoyi na gendernu rivnist na turnir z kovzanyarskogo sportu vidileno odnakovu kilkist kvot dlya cholovikiv ta zhinok po 83 kvoti Porivnyano iz zimovimi Olimpijskimi igrami 2018 roku skorotili kilkist misc u zmagannyah sered cholovikiv na 17 misc vodnochas sered zhinok kilkist misc zbilshili na 3 Zagalna kilkist sportsmeniv kozhnoyi stati dlya nacionalnogo olimpijskogo komitetu NOK ne maye perevishuvati 16 po 8 cholovikiv ta zhinok Rozpodil kvot vidbudetsya za pidsumkami chotiroh etapiv U kozhnij disciplini NOK mozhut predstavlyati shonajbilshe tri sportsmeni za vinyatkom 5000 m sered zhinok 10 000 m i mas startu v yakih mozhut vzyati uchast ne bilsh yak dva sportsmeni vid odnogo NOK RozkladVkazano miscevij chas UTC 8 Den Data Chas DisciplinaDen 1 Subota 5 lyutogo 16 30 17 51 3000 metriv zhinki Den 2 Nedilya 6 lyutogo 16 30 18 15 5000 metriv choloviki Den 3 Ponedilok 7 lyutogo 16 30 17 50 1500 metriv zhinki Den 4 Vivtorok 8 lyutogo 18 30 19 50 1500 metriv choloviki Den 6 Chetver 10 lyutogo 20 00 21 16 5000 metriv zhinki Den 7 P yatnicya 11 lyutogo 16 00 17 55 10 000 metriv choloviki Den 8 Subota 12 Lyutogo 16 00 17 34 Peregoni peresliduvannya zhinki 500 metriv choloviki Den 9 Nedilya 13 lyutogo 21 00 22 37 Peregoni peresliduvannya choloviki 500 metriv zhinki Den 11 Vivtorok 15 Lyutogo 14 30 16 53 Peregoni peresliduvannya choloviki Peregoni peresliduvannya zhinki Den 13 Chetver 17 lyutogo 16 30 17 42 1000 metriv zhinki Den 14 P yatnicya 18 lyutogo 16 30 17 40 1000 metriv choloviki Den 15 Subota 19 lyutogo 15 00 17 15 Mas start choloviki Mas start zhinki Chempioni ta prizeriTablicya medalej Krayina gospodarka Kitaj MisceKrayinaZolotoSribloBronzaZagalom1 Niderlandi642122 Shveciya20023 Kanada1315 Yaponiya13155 Norvegiya1023 SShA10237 Belgiya1001 Kitaj 10019 Pivdenna Koreya022410 Italiya012311 011212 Chehiya0011Zagalom 12 zbirni 14141442Choloviki Disciplina Zoloto Sriblo Bronza500 metriv dokladnishe Gao Tin yuj Kitaj 34 32 Chha Min Gyu Pivdenna Koreya 34 39 Vataru Morisige Yaponiya 34 501000 metriv dokladnishe Tomas Krol Niderlandi 1 07 92 Loran Dyubrej Kanada 1 08 32 Govard Golmefjord Lorentcen Norvegiya 1 08 481500 metriv dokladnishe K yeld Nojs Niderlandi 1 43 21 Tomas Krol Niderlandi 1 43 55 Kim Min Sok Pivdenna Koreya 1 44 245000 metriv dokladnishe Nils van der Pul Shveciya 6 08 84 Patrik Rust Niderlandi 6 09 31 Gallgejr Engebroten Norvegiya 6 09 8810000 metriv dokladnishe Nils van der Pul Shveciya 12 30 74 Patrik Rust Niderlandi 12 44 59 Davide Gotto Italiya 12 45 98Masstart dokladnishe Bart Svings Belgiya 63 points Chon Chhe Von Pivdenna Koreya 40 points Li Sin Hun Pivdenna Koreya 20 pointsKomandni peregoni peresliduvannya dokladnishe Norvegiya Gallgejr Engebroten Peder Kongsheug Sverre Lunde Pedersen 3 38 07 Olimpijskij komitet Rosiyi Sergij Trofimov Ruslan Zaharov 3 40 46 SShA Kejsi Douson Emeri Leman Dzhoj Mantiya Iten Sep yuran 3 38 81Zhinki Disciplina Zoloto Sriblo Bronza500 metriv dokladnishe Erin Dzhekson SShA 37 04 Miho Takagi Yaponiya 37 12 Angelina Golikova Olimpijskij komitet Rosiyi 37 211000 metriv dokladnishe Miho Takagi Yaponiya 1 13 19 Yutta Lerdam Niderlandi 1 13 83 Brittani Bou SShA 1 14 611500 metriv dokladnishe Iren Vyust Niderlandi 1 53 28 Miho Takagi Yaponiya 1 53 72 Antuanette de Jong Niderlandi 1 54 823000 metriv dokladnishe Irene Shauten Niderlandi 3 56 93 Francheska Lollobridzhida Italiya 3 58 06 Izabel Vajdeman Kanada 3 58 645000 metriv dokladnishe Irene Shauten Niderlandi 6 43 51 Izabel Vajdeman Kanada 6 48 18 Martina Sablikova Chehiya 6 50 09Masstart dokladnishe Irene Shauten Niderlandi 60 points Ivani Blonden Kanada 40 points Francheska Lollobridzhida Italiya 20 pointsKomandni peregoni peresliduvannya dokladnishe Kanada Ivani Blonden Valeri Malte Izabel Vajdeman 2 53 44 Yaponiya Ayano Sato Miho Takagi Nana Takagi 3 04 47 Niderlandi Marejke Grunevaud Irene Shauten Iren Vyust Antuanette de Jong a 2 56 86 a Kovzanyari ta kovzanyarki sho ne vzyali uchast u zayizdah za medali ale zdobuli yih zavdyaki uchasti v poperednih raundah Primitki Mizhnarodnij olimpijskij komitet 31 lipnya 2021 Arhiv originalu za 22 Sichnya 2022 Procitovano 27 veresnya 2021 PDF www olympic org mizhnarodnij olimpijskij komitet Arhiv originalu PDF za 14 Sichnya 2022 Procitovano 5 veresnya 2021 Mizhnarodnij soyuz kovzanyariv Arhiv originalu za 24 Sichnya 2022 Procitovano 30 veresnya 2021 PDF Arhiv originalu PDF za 17 Zhovtnya 2021 Procitovano 13 travnya 2021 U zayizdi za bronzovi medali zamist Sep yurana vzyav uchast MantiyaPosilannyaKovzanyarskij sport 21 Sichnya 2022 u Wayback Machine na oficijnomu sajti zimovih Olimpijskih igor angl fr kit Olimpijskij turnir 7 Sichnya 2022 u Wayback Machine na oficijnomu sajti Mizhnarodnogo soyuzu kovzanyariv ISU angl Primitki